Autoři stránek

Autoři stránek

Mirek J. a Michal K.
Autor stránek

Autor stránek

Kolář Michal-člen klubu Ústeckých kaktusářů.
Mirek J.

Mirek J.

Přisluhovač a občasný asistent :)
Mirek Jenček - člen Klubu kaktusářů v Ústí nad Labem
(upozornění: na této stránce jsou i dokumenty převzaté z jiných webů)

Informace o schůzkách

Stalo se....

Vážení přátelé, omlouvám se, že nezapisuji do této rubriky, ale schůzky mají víceméně stejný scénář a tak bych se neustále opakoval. Aktuality z dění v klubu teď sdílím hlavně na Facebooku (https://www.facebook.com/kku.jex.cz/?fref=ts), je to snažší a adresnější. V případě bližších informací jsem k dispozici na čísle 737729395. Koli.

Dne 1.11 2010 se uskutečnila schůzka kaktusářů ve Španělské restauraci.Předseda Jaromír přinesl vzorek se sbírky zesnulého přítele Holuba a za symbolickou cenu se jich
několik prodalo. Zbytek bude uložen a zřejmě se rozprodá na červnové výstavě v zoologické zahradě nebo v případě zájmu kontaktujte př.Hiekische.
Dále proběhlo promítaní Madagaskarské flory a již tradiční tombola,kterou přinesl př. Jiří Pospíšil.
Potom proběhla diskuse o naplánování výroční schůze-místo konání ještě není stanoveno.A také se předběžně plánoval zájezd do Plzně 4-5 června.Po ukončení oficiální schůze několik z nás ještě sešlo do přízemí restaurace a u dobrého pivečka pokračovala rozprava na témata všeho druhu.

Schůze 6.12 2010 proběhla v duchu Vánočních svátků,protože Maruška přinesla dlouho očekávané časopisy a vybrala členské příspěvky a tím oficiálně převzala funkci knihovníka a výběrčího kaktusářských daní,za čož jí moc děkujeme.Dále nechybělo příjemné promítání Mexické flory+tombola a konečné posezení u pivka.S přáním šťastných svátků jsme se rozešli.

Dne 8.1.2011 Španělská restaurace 14hod výroční schůze---společně oslavíme další kaktusářskou sezonu. Schůze začala ve 14 hodin,salonek jsme zcela zaplnili a při pojídání připraveného občerstvení, doneseného Bernarda 12 stupnů dobrého a Libora K. usazeného u promítacího PC,dodrá nálada přítomných byla jasným signálem společného zájmu všech zůčastněných a očekávání skvělého vypravění Libora Kunteho-našeho vzácného hosta a bývalého předsedy klubu o Bolívii a Mexiku, Komentář k Liborovým objevným cestám,i přes drobné technické potíže dopadl na výbornou,takže večer jsme s rozešli spokojeni,plni nových informací a připraveni vrhnout se do nové práce v letošním roce 2011. Následující schůze se koná 7.2 ve ŚPANĚLSKÉ RESTAURACI 18 HOD.


Dne 7.2.2011-na schůzce se projednávala cesta do Prahy na sympozium 26.3.2011,promítání Mexico+tombola,účast standartní.
V březnové a dubnové schuzce se projednal výlet ke středočeským kaktušářům,31,5 v neděli je odjezd od krajského soudu v 7 hodin.
Ještě poděkování př.Lipšovi za hezké promítání a komentář o jeho cestě po Bolívii.

1.5-výlet do středočeského kraje
Ráno v 7 hodin jsme se sešli u soudu a vyrazili směr Dřísy.Přítel Rektořík už nás očekával i přes déšt jsme se přivítali a nakoupili pár kousků,další cesta vedla k př.Uhrovi,Hájkům a př Kuklovi.Všude nás přivítali a pohostili(u Hájků vynikajícím štrůdlem)a tak odpoledne jsme se rozjeli směr Ústí s každý s pár kousky pichláků a hlavně dobrým pocitem skvěle stráveného dne.Foto bude dodáno.

2.5 se hned konala schůzka a tak jsme to hned vše projednali a už se připravujeme na výstavu v Zoo,rozdělění služeb atd-ještě někteří odjíždí na otevírání sezony v Dvoře Králové.

Fotografie z výletu do Plzně dodám na Rajče.net a do odkazů.

20.6.2011 začala výstava v ZOO.
Sešli jsme se po 13 hodině,postavili foliák a prodejní skleník a zítra se začne s prodejem přebytků,tak doufejme,že výsledek bude uspokojující.Bohužel počasí se zatím moc nedaří,ale snad to bude od zítra lepší.Dnes má noční Jirka-přejme mu ať moc nemrzne.
Tak se konečně 5.8 konala schůze členů, opět ve španělské a v hojném počtu.Jaromír promítl fofo z výletu do Plzně a poté jsme si už jen povídali o tom,co kdo kde v létě dělal a kolik sbírek navštívil.Tombola se nekonala,protože Láďa jezdí kdesi po Belgii,tak nebyly lístky-tak příště to určitě napravíme.
Další schůzka by měla být 3.10.
Dne 5.12. proběhl sraz KKU v přednáškové místnosti ZOO v Ústí nad Labem. Neodradila nás ani zima, ani tma, a proto jsme byli odměněni přednáškou př.Libora Kunteho o sukulentech jižní Afriky.
Jako obvykle se jednalo o poutavé a zajímavé vyprávění, okořeněné špetkou vtipu a nadsázky, nepostrádající však zajímavá botanická fakta. Myslím, že každý posluchač byl nadmíru spokojen.
Ing.Kunte posléze "obdaroval" předplatitele svou zbrusu novou knihou "Encyklopedie kaktusů a jiných sukulentů" a každému z nich napsal věnování. Poslední schůze ústeckých kaktusářů tak důstojně uzavřela letošní sezónu.
Výroční schůze se konala první lednovou sobotu 5.1.2013, již tradičně v salonku Španělské restaurace v Hrnčířské ulici. Návštěvou nás poctil přítel Libor Kunte, byť poněkud fyzicky indisponován. Potkal jsem jej šplhajícího do schodů. Pronesl něco na způsob: "Chlapi, klidně mně předběhněte, já mám něco s kotníkem...". Dorazil přesto na minutu přesně a záhy se ujal přednášení. Vyprávěl o cestě do Chile, seznámil nás poutavou formou například o druhu Copiapoy, která nebyla na své původní lokalitě spatřena desítky let a nyní se to podařilo. Dotkl se letmo i fauny (například vzácné ropuchy v poušti Atacama), nebo smutných zásahů lidské činnosti do ekosystému (znečišťování moře přímořskými továrnami, atd.). Výprava tedy slavila úspěchy - snad se o ní ještě dovíme ve některém z připravovaných čísel časopisu Kaktusy. Na chvíli jsme se ještě přenesli na Kanárské ostrovy, abychom "na vlastní oči" spatřili jak také může vypadat raketový růst kaktusů v ideálních podmínkách tamních velkopěstíren.
Po přednáškách následovalo ještě promítání fotografií sukulentních rostlin z rozličných sbírek.
Předseda shrnul uplynulý rok - hospodaření je vcelku úspěšné, deficit žádný, konto klubu naštěstí dosud nikdo nevytuneloval :). Setkání bylo zakončeno tombolou, ve které se hrálo například o vzrostlé melokaktusy, nebo africké sukulenty. Rád bych ještě jednou (jistě jménem všech) poděkoval Liboru Kuntemu za jeho čas a barvité vyprávění a popřál mu brzké uzdravení!
(mj)
V roce 2014 se budeme nadále scházet ve španělské restauraci,stále od 18 hodin, první pondělí v měsíci.Na poslední schůzce se probrala výroční schůze a Míra Jenček přinesl krásné fotografie z dovolené v Itálii z ostrova Ischia.Dále je třeba promyslet volby v příštím roce.Akcí bude jistě dost, jen už aby nám to opět kvetlo za okny,pařnících či ve skleníku.Michal K.
Dne 3.3.2014 se uskutečnila ve španělské restauraci schůze klubu , na které byl volen nový výbor.
Odhlasováni a zvoleni byly tito kandidáti:
Šíp j.-předseda
Kučera L.- místopředseda
Svoboda P- jednatel
Pospíšil J.- pokladník
Paichlová Marie - časopis a členské.
Kolář M.-knihovna + internet
Revizní komise -Paichlová M.
P7060041.JPG
P7060049.JPG
P7050005.JPG
P7050001.JPG
P7050006.JPG
P7050008.JPG
P7060047.JPG
P7050004.JPG
Novinky emailem...


Vytvořil a editoval pro kaktusáře Michal Kolář. Veškeré informace na emailu misa.kolar@seznam.cz


BlueBoard.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one